BÜRO YÖNETİMİ ÖĞRETMENLİĞİ'NİN AMAÇLARI ve HEDEFLERİ

 EĞİTİMSEL VE PROFESYONEL AMAÇLAR

Büro Yönetimi Eğitimi programının amacı, hızlı değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, en az bir yabancı dil bilen, bilgisayar kullanımında uzman, büro yönetimi ilkelerini ve yöntemlerini profesyonelce kullanabilen, iyi insan ilişkileri kurabilen, yazıları on parmakla ve bakmadan, süratle yazabilen, her türlü büro teknolojisini kullanabilen, modern protokol bilgilerine sahip büro yönetimi alanında eğitim verebilecek öğretmenler ve yüksek düzeyde çalışabilecek büro elemanları, büro yöneticileri ve yönetici asistanları yetiştirmektir.

 

 Bunu sağlamak için eğitim-öğretim modern bilgisayar ve büro makineleri laboratuarlarında sürdürülmektedir. Ders saatleri dışında da bölüm yönetimince ve öğretim elemanlarınca “açık kapı politikası” uygulanmakta, öğretim elemanı-öğrenci ilişkileri ders saatleri ile sınırlı kalmamaktadır.

 Büro Yönetimi Eğitimi programında yer alan dersler kapsamında ve ders dışında yoğun olarak bilgisayar kullanımı teşvik edilmektedir. Böylece öğrencinin iş yaşamına, bilgisayar kullanımı konusunda deneyim sahibi olarak başlaması hedeflenmektedir.

 İLERİKİ ÇALIŞMALARA YÖNELİK HEDEFLER

Bölümün isminin değiştirilmesi ve programının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Bölümün yüksek lisans programı bulunmakla birlikte, doktora programı bulunmamaktadır. Doktora programının açılmasına yönelik çalışmalara da devam edilmektedir.

 

"Yukarıdaki Bilgiler http://www.intoffice.gazi.edu.tr/sokrates/tteft/AKTSBURO.htm adresli internet sitesinden alınmıştır."


http://buroyonetimiogretmenligi.blogcu.com/

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !